ADemahoj kamarádi a příznivci muziky, která je v tomhle městě, zdá se, na tom správném místě. Antikotel zase utekl jako vítr a odvál s sebou tu neuvěřitelnou pohodu, která ho každoročně provází.

Kapely letos byly bez výjimky výborné, zvuk tradičně podpořil jejich výkony a diváci umocnily atmosféru celého festivalu. Cesta, kterou se Antikotel odebírá, je snad konečně správná a křehká rovnováha je nastolena.

Letošek se nesl v duchu nového pódia, který pro nás všechny nechal postavit Bohouš, a dvou hostů, z nichž Kujooni jsou v Lounech prakticky doma a Znouzecnost jako by se alespoň v páteční večer stala lounskou kapelou.

Každý rok si s Antikotlem připomínám ten zvláštní pocit neuchopitelné spantonokojenosti, když vidím, jak různorodé typy lidí spojí jediný víkend. Muzikanti se semknou, poslouchají a podporují jeden druhého a posouvají se tak navzájem. Každý rok je pro mě Antikotel setkáváním se s lidmi, na které se budu zase celý rok těšit.

Rozmanitost žánrů je inspirující, prakticky každý rok navíc vystoupí nově vznikající uskupení. Snad jen se zdá, že mladé kapely na sebe nechávají trochu čekat.

Chci poděkovat všem pořadatelům, dobrovolníkům, partě restaurace Stromovka, sponzorům z řady firem i městu Louny, publiku i kapelám. Děkuji za to, že mi každý rok připomínáte, jak jsem hrdý, že k vám patřím i já.

Pavel Jonák


Photos:
Mirek Blažek
Petr Gebelt
Fotogalerie Petra Gebelta
Fotogalerie Michala Topiče