Což takhle dát si kroupy?!

Kroupy jako na dlaniŽe je na schodišti Sníh tradičně každej antikotel jsme si už zvykli, ale kroupy po celym Bahně by čekal málokdo. Řeknu vám, to bylo ale zařizováního, aby to takhle suprově na sobotu odpoledne vyšlo. Mezi náma – pokud sháníte tyhle vizuální 3D efekty, musíte mít tam nahoře známý, pokud to ovšem nechcete vozit v tatrovkách jako ti machři běžkaří tuhle na šampionátu. My si pochopitelně s takovým vstupným musíme poradit jinak, i kdyby měl každej z domova z mrazáku v jedný ruce přinýst hrst krup, že (ve druhý už nese klacek do ohně).

Feferonky Divadla MazecTaky ohňový představení do toho všeho nikdo netušil, jeahh – Feferonky Divadla Mazec zaouřadovaly nehorázně. Příště jim určitě nevypadne proud! Sice nebude slyšet svištění plamenů v napětím plněné atmosféře, ani řinčení řetězů pevně napjatých mezi šikovnýma rukama krásných tanečnic a hořícími koulemi, zřejmě neuslyšíme ani křičení a povzbuzování kolemstojících, zato s hudbou do konce pro mnoho diváků nezvyklého představení je to totiž teprve mazec.

Ota z kapely Jahtec Jammin' JobPokud se posuneme k jádru věci, totiž kapelám, které vystoupily na letošní slávě lounské hudby, nemůžu než začít hned první kapelou Jahtec Jammin‘ Job, která svým vystoupením dokázala, že jí patří jednička nejen na startovní listině antikotle, nýbrž i do žákovský a i v našem okrese je bezesporu reggae jedničkou. Dále drze přeskočím několik následujících kapel, jelikož cílem tohoto reportu není hodnotit každou kapelu, nýbrž nesmyvatelně zapsat některé důležité okamžiky a milníky našeho všech festivalu, a dostávám se k Lounům neznámým Trilobeat, kteří mile překvapili svým profesionálním hraním a hodně slušně znějícím zpívákem. Těšme se, že budou pozváni na některý z „běžných bahenních“ koncertů.

kapela Humus DebilitáePo dalších pátečních ostřílených kapelách zakončují první antikotelní den nikdy nestárnoucí Sníh na schodišti a Iggy. I poslední ponocovatelé si před pohádkou na dobrou noc odchází čistit zuby, myjí si otancované nohy, vyplachují si ústa od toho všeho chlastu a s posledními tóny zámeckého ptactva ukrytého ve všudypřítomných kaštanovnících ulehají do svých lóží, aby si příští den mohli přivstat již na 14. hodinu, kdy si s jejich rezespalými třmínky a kovadlinkami pohrají nenásilné vibrace strun španělských kytar páteckého rockera, co se nevešel na pátek, a ptačích kamarádů Stehlíka a Brabce, předvádějících konzervatůrní jazz.

kapela Furt RovněV zápětí po nich přichází formace Furt Rovně, kterou si nedovolím neoznačit objevem letošního antikotle, jelikož ač mladí hudebníci, velmi zdatní a uvolnění ve svých skladbách a improvizacích předvedli neočekávaný výkon a patří jim uznání a přání, ať jim začínající kariéra přinese co nejvíce zážitků a zkušeností, které od ní očekávají a které si plnou parou zaslouží.

kapela Joe PurpleNásleduje smršť hudebních uskupení všeho druhu, zahraje čestný host Jirka Konvrzek s kapelou konVRZek a další a další, nakonec tradičně kapela Les Symboles filozofickým vyjádřením svých myšlenek a pocitů z tohoto světa zdánlivě zavírá bránu hudebnímu klání ve Stromovce. Když tu náhle co se děje: zpoza zádumčivých stěn pódia, které se po dvoudenním maratonu už-už těšily na vysloužený oddech, ozývá se znenadání tichý, později s dalšími repeticemi zesilující hlas neznámé, zřejmě duševně nevyspělé stařeny.

Eda na afterpartyNezlobte se, že vás zase obtěžuju, ale já jsem si vzpomněla, že jsem se vás nezeptala, jestli máte sklep. Máte sklep? No jistě. A mohla bych ho vidět?  A zas a zas. Do toho z jiné světové strany, zkušenný učitelský hlas dodává vodou z říčky, jindy zase oheň se zháší, nejdřív jsme nevěřili svým uším, potom tušili skupinové audiohalucinace, nakonec se do toho přidala i další zvířata, o která nikdy není na Bahně nouze. Nebudu vás dlouho napínat, došlo pivo a začlo svítat, taxme to zabalili a šli chrápat.

Raděj se mrkněte na různé fotogalerie anebo Plazíkovo reportáže na iperuci:

http://www.iperuc.cz/art.asp?id=2529
http://www.iperuc.cz/art.asp?id=2531

http://sukinek.rajce.idnes.cz/Antikotel/
http://www.petr.gebelt.cz/galerie/antikotel_2008/

http://pastaln.rajce.idnes.cz/Antikotel_2008-_Patecni_mazec/
http://pastaln.rajce.idnes.cz/Antikotel_2008_-_Sobotni_mazec/

http://brzdaln.rajce.idnes.cz/Antikotel_08_16.5/
http://brzdaln.rajce.idnes.cz/Antikotel_08_17.5/

Děkujeme našim sponzorům, bez kterých by se antikotel jen těžko uskutečňoval:

Město Louny
PROKON-NET s.r.o.
Jana Dubecká – výroba reklamy
Likor CZ, s.r.o.

Victory - MírusDěkujeme Majkovi ze Sněhu na schodišti za opět povedený plakát, kapelám, že se odvážily vystoupit, Feferonkám za pestré taneční kreace, divákům, že přišli a vydrželi, zvukařům za tvrdou práci a ponocování, Bohoušovi a kolektivu za poskytnutí prostor a prvotřídního občerstvení a v neposlední řadě sami sobě, že jsme to zase nějak uváleli. Díky! Vůbec neděkujem Pivovaru Louny, který nám letos nedal ani sud piva pro kapely – přehazovali si mě po telefonu jak horkou bramboru a pak mi nas*ali. Nedíky!

Na závěr bych rád udělal závěr ze žhavé debaty – (po)hádky kolem občasného natahování vystoupení některých kapel, která se rozpoutala na fóru. Každý má na věc jiný názor a přichází s jiným řešením. Jedni by rádi slyšeli další kapely ještě v neděli, někteří doporučují snížit počet kapel (minimálně nezvat tolik přespolních), jiní by rádi u pódia viděli kočku v kožených kozačkách s bičem, která potrestá každé přetahování. Letos řešení těchto situací spočívalo v postavení line-upu do půl jedné a v postavení goril k pódiu tak, aby se oba dny končilo v rozumnou hodinu. Což se myslím i celkem povedlo. Nedělejme tedy z toho detektívku, žijme v míru, milujme bližního svého a příště zase všichni, čau za rok!

P.S. Našli se klíče. Pokud jsou Tvoje, pošli mi email s podrobnějším popisem (klíčů, nikoli kde bydlíš) a dostaneš je zpět. Po vyzvání do mikrofonu se nikdo neozval.

P.S.2 Na ten samý email posílejte náměty na novou anketu, nejlepší nápady budou odměněny několika kusy originálních propisovacích tužek antikotel 2008.

(foto by brzda, mPb, pasťa, petr gebelt, šuky, apod.)